Banner
Banner

Katalog - HOME Katalog         

Katalog - CLICK Katalog         

 
Marmoleum, neboli přírodní linoleum, je tradičně používaná a v současnosti velmi oblíbená podlahová krytina připomínající klasické linoleum. Liší se však tím, že má 100% přírodní složení. 

Marmoleum se vyrábí v provedení metrážového materiálu o síle 2 až 3 mm a šíři 2 m, nebo jako plovoucí podlaha ve čtvercích o rozměrech 30 × 30 cm a obdélnících o rozměrech 30 × 90 cm.

Marmoleum se vyznačuje vysokou odolností, příjemným došlapem a obrovskými designovými možnostmi, kdy můžete kombinovat různé barvy a rozměry dohromady. Mohou tak vznikat různé obrazce, nebo jednobarevná podlaha. Z lepeného marmolea se dají dokonce vykrájet různé obrazce jakýchkoliv tvarů, které Vás napadnou.

Marmoleum je velmi vhodné také pro alergiky.

Nejvhodnější je instalace přírodního linolea v technických místnostech, jako jsou kuchyně, chodby, pracovny, ale i v ostatních obytných místnostech, kde požadujete mít něco designově neotřelého, či naopak decentního. 

Naše zkušenosti ukazují, že do bytových prostor je o něco vhodnější marmoleum ve verzi plovoucí podlahy, neboť má díky své skladbě ve spojení s korkovým podkladem a tlumivým podložkám kladeným pod plovoucí podlahu o něco příjemnější došlap, než marmoleum lepené

Naopak v místnostech, jako jsou kanceláře, haly nebo učebny, kde je na prvním místě potřeba zajistit odolnost podlahové krytiny, je nejvhodnější použít přírodní linoleum lepené přímo na perfektně vystěrkovaný beton. Takto instalované marmoleum je prakticky nezničitelné.